Obniżamy ceny na Termo Sosnę – sprawdź najnowszą ofertę cenową!

Termowanie czyni cuda

Na wstępie: co to takiego? Termowaniem nazywamy obróbkę cieplną drewna, która polega na wygrzewaniu go w specjalnych piecach. Metoda ta wywodzi się ze Skandynawii, a dokładniej Finlandii — skąd pochodzi też firma Lunawood. Cały proces przebiega przy użyciu naturalnych metod, czyli działania ciepła i pary wodnej. Drewno poddawane jest wysokiej temperaturze (między 160 a 230°C) w kłębach pary. Proces trwa zazwyczaj od 48 do 96 godzin, jednak dopiero termowanie powyżej 70 godzin gwarantuje oczekiwaną jakość drewna. Warto wiedzieć, że w wygrzewaniu nie uczestniczą żadne chemikalia. Dzięki temu otrzymujemy produkt absolutnie nietoksyczny, naturalny i odnawialny.

Przyjemne dla oka, pożyteczne dla drewna

Wizualnie Termoświerk (thermo świerk) posiada łagodniejsze sęki niż Termososna (thermo sosna), natomiast równie wysoką jakość. Podczas termowania oba gatunki zyskują elegancką ciemną barwę, która powstaje w skutek karmelizacji cukru zawartego w drewnie. Zmiana koloru zachodzi w całym przekroju drewna, co oczywiście ułatwia późniejszą obróbkę i długotrwałą eksploatację. Karmelizacja sprawia również, że cukry stają się nieprzyswajalne dla organizmów żywych, takich jak szkodniki, grzyby i bakterie. Dlatego jest odporne na korozję biologiczną. Drewno traci na wadze, a przybiera na walorach użytkowych. Redukujemy wilgotność do bezpiecznych 4-6%, a właściwości izolacyjne wzrastają aż o 25%.

W zgodzie z naturą

Odpowiednio zastosowane ciepło i para wystarczą, aby zamienić drewno w trwały oraz efektowny materiał budowlany. Pod koniec okresu użytkowania Thermowood, będąc produktem czysto naturalnym, może zostać spalone i zamienione na bioenergię lub poddane recyklingowi. Nie jest problematycznym odpadem. Lunawood posiada skandynawską etykietę ekologiczną Nordic Swan, przyznawaną materiałom spełniającym kryteria budownictwa ekologicznego. Oznacza to m.in., że jest wolne od metali ciężkich i szkodliwych pestycydów. Miłe w dotyku gołą stopą, dobre dla człowieka i obojętne dla środowiska.

Podstawą bycia ekologicznym jest bycie trwałym. Na potwierdzenie jakości Termososna i Termoświerk od Lunawood spełniają normę ISO 9001, posiadają znak CE, certyfikaty KOMO, TMT i PEFC, a nawet prawo do używania fińskiego godła i flagi. Drewno pochodzi z europejskich obszarów, co skraca logistykę i ogranicza ślad węglowy. Cały łańcuch dostaw jest zrównoważony i kontrolowany. Wszystkie produkty oczywiście powstają w Finlandii.

Fińskie termowane deski profilowane (tarasowe, elewacyjne oraz akcesoria montażowe) zamówisz od ręki w naszym sklepie internetowym www.sklep.woodmarket.pl lub za pośrednictwem poczty email biuro@woodmarket.pl 

 

 

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Przygotujemy profesjonalną wycenę oraz pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania dla twojej inwestycji.

Dział Sprzedaży tel. : 660-072-042, 668 470 038

Dział Montażu 787- 617- 029

e-mail biuro@woodmarket.pl,

W ofercie posiadamy również legary, wkręty, impregnaty do drewna i wszystkie inne akcesoria niezbędne do budowy tarasu. Sprawdź także naszą ofertę na deskę tarasową z innych gatunków drzew  Sklep.WoodMarket.pl

Udostępnij.