Konserwacja tarasu, czyli jak zabezpieczać i pielęgnować deski

Nie oszukujmy się o drewniany taras trzeba dbać – większość gatunków drewna wymaga nie tylko pielęgnacji, ale również impregnacji. Już na etapie wyboru desek tarasowych powinniśmy się pochylić nad ich wytrzymałością, trwałością i ewentualnymi zabiegami pielęgnacyjnymi.

Deski tarasowe narażone są na różne warunki atmosferyczne. Już na etapie wyboru drewna powinniśmy dokonać przemyślanego wyboru – ten wybór wpłynie nie tylko na trwałość, ale również częstotliwość pielęgnacji.

Od czego zacząć pielęgnację tarasu?

Oczywiście od posprzątania! Z tarasu należy regularnie wymiatać brud, np. błoto, piach, a nawet spadające liście z drzew. Warto również od czasu do czasu umyć taras zwykłą wodą, ewentualnie wodą z użyciem specjalnych środków czyszczących.

Zimą pamiętajcie o tym, aby regularnie odśnieżać swój taras. Zamarznięta woda może uszkodzić drewno, najlepiej nie dopuścić do tego, aby woda wielokrotnie się odmrażała, a przy minusowych temperaturach zamieniała znów w tarasolodowisko.

Drewno to sama natura – na co dzień wystawiamy je na działanie różnych czynników atmosferycznych: słońce, deszcz, śnieg i wiatr – nie dziwi, że z czasem ulegają biologicznemu uszkodzeniu. Możemy jednak zabezpieczyć deski przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak zabezpieczyć taras przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych?

Tajemnicą pięknego tarasu przez lata jest olejowanie maks. dwa razy w roku (wszystko zależy od wpływu czynników atmosferycznych). Wiosna to najlepsza pora roku na tarasowe SPA, jesienią zaś zabezpieczamy taras przed minusowymi temperaturami.

Dobry olej może zdziałać cuda – nie tylko chroni drewno, ale również cieszy oko. Warto zatem przy wyborze sprawdzić wszystkie jego właściwości. Powinien zawierać m.in. filtry UV, które zabezpieczą deski przed słońcem i zmianą koloru.

Szukasz oleju? Sprawdź w naszym sklepie

Jak olejować taras

 

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
Przygotujemy profesjonalną wycenę oraz pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania dla twojej inwestycji.
tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail 
biuro@woodmarket.pl, 

Udostępnij.