Olejowanie tarasu – jak zrobić to dobrze?

Olejowanie tarasu jest niezmiernie ważne, jeżeli chcecie zabezpieczyć taras przed różnymi czynnikami atmosferycznymi (jak to mówią – czasem słońce, czasem deszcz).

Warto poświęcić chwilę na tę czynność, jeżeli pragniecie przywrócić tarasowi dawny wygląd. Prawidłowe i efektywne olejowanie drewna przeprowadźcie dwa razy. Ważna jest również technika – olej nałóżcie za pomocą pędzla wcierając go w deskę. Nie przesadzajcie z warstwą oleju, tutaj ważna jest technika – im cieńsze warstwy tym lepiej, pamiętajcie również o tym, że druga warstwa oleju musi być nałożona na suchą powierzchnię, żona podpowie, co się dzieje, gdy na paznokciach nie wyschła pierwsza warstwa lakieru, a za szybko nałożyła drugą…

Deska tarasowa z modrzewia

Jeżeli zdecydowaliście się na tę deskę, warto lekko przeszlifować deski przed drugim olejowaniem.

Deski tarasowe egzotyczne oraz thermo drewno

Jeżeli zdecydowaliście się na to drewno – to pamiętajcie, że te deski nie wymagają ochrony przed grzybami.

Niezabezpieczone olejem drewno pod wpływem warunków atmosferycznych patynuje.

Warto zaznaczyć, że wielu kupujących sięga po oleje imitujące efekt patyny, to hit już od kilku sezonów. Jednak nie wszyscy lubią charakterystyczny kolor „patynowy”, np. drewno egzotyczne patynuje na nieatrakcyjny szary kolor. Należy zatem wcześniej sprawdzić, czego możemy się spodziewać po drewnie za kilka sezonów.

Dobierz olej do drewna, a nie na odwrót

 

Zawsze wybieraj olej z pigmentacją właściwą dla konkretnego gatunku drewna. Dzięki temu utrzymasz naturalny kolor desek. Oleje do drewna znajdziesz tutaj.

 

Nie masz czasu na renowację tarasu? Skontaktuj się z nami. Wiemy, jak to się robi.

tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail biuro@woodmarket.pl, 

 

Zobacz także ; Odświeżanie po zimie – podpowiadamy, jak odnowić taras

Udostępnij.