Odświeżanie po zimie – podpowiadamy, jak odnowić taras

Renowacja tarasu = odnowa

Mróz, niskie temperatury i śnieg – zima daje w kość nie tylko nam, ekstremalne czynniki atmosferyczny dość mocno odbijają się także na naszym tarasie. W jaki sposób przywrócić dawny blask materiałom naturalnym?

Jeżeli na tarasie ułożone są tzw. deski tarasowe tradycyjne (zaliczamy do nich m.in. deski świerkowe, z modrzewia europejskiego i modrzewia syberyjskiego) musimy pamiętać o ich corocznej pielęgnacji. Powinniśmy pomyśleć o impregnacji drewna.

Od czego zacząć? Oczywiście od uprzątnięcia tarasu. Na początek wystarczy woda i mocna szczotka, jeżeli w garażu znajdziecie myjkę ciśnieniową, warto skorzystać z jej po(mocy). Dopiero po gruntownych, wiosennych porządkach możecie obiektywnie ocenić stan tarasu. Jest szaro? Użyjcie preparatów do czyszczenia drewna – preparaty są dostępne w naszym sklepie.


Olejowanie tarasu = odświeżenie

Taras uprzątnięty, odszarzony – pora na olejowanie. Czasami przed olejowaniem desek warto skorzystać z cudu techniki jakim jest… papier ścierny. Nie przesadźmy jednak z naciskiem na drewno, chcemy je tylko odświeżyć. W naszym sklepie dostępne są różne rodzaje oleju do desek, koniecznie wybierzcie ten przeznaczony do drewna na swoim tarasie. Nieodpowiednie dobranie produktów do odświeżenia tarasu, może przysporzyć więcej kłopotu niż radości. (Nasi specjaliści na pewno pomogą w doborze odpowiedniego impregnatu). 

Zobacz także; Impregnaty do drewna – to warto wiedzieć!


 

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
Przygotujemy profesjonalną wycenę oraz pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania dla twojej inwestycji.
tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail 
biuro@woodmarket.pl, 

W ofercie posiadamy również legary, wkręty, impregnaty do drewna i wszystkie inne akcesoria niezbędne do budowy tarasu. Sprawdź także naszą ofertę na deskę tarasową z innych gatunków drzew ⇒ Sklep.WoodMarket.pl

Udostępnij.