Taras Drewniany – jakie drewno wybrać?

Taras drewniany to znakomite rozwiązanie w organizacji przestrzeni wokół domu. Ciepłe deski drewniane znakomicie sprawdzają się podczas codziennego korzystania z tarasu. Kamień, kostka betonowa, płytki są zimne. Dzięki zastosowaniu drewna mamy możliwość ocieplić podłogę i nie przeżywać szoku termicznego przechodząc bosą nogą z salonu na taras.

MONTAŻ
DARMOWA WYCENA w 24 GODZINY

Posiadamy PROFESJONALNE EKIPY MONTERSKIE
tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail biuro@woodmarket.pl, 

Od tego jak długo taras będzie nam służył zależy odpowiedni wybór deski tarasowej której użyjemy do jego budowy, sosób jej montażu i zabezpieczenia. Poniżej przedstawiamy różnego rodzaju propozycje desek tarasowych do budowy tarasu drewnianego.

Taras drewniany z modrzewia syberyjskiego

To obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań. Deski z modrzewia syberyjskiego są o wiele bardziej trwalsze od naszych rodzimych z sosny czy świerku. Drewno charakteryzuje się o wiele większą gęstością przez co są odporne na działanie warunków atmosferycznych i codziennego korzystania. Ważne jest użycie legarów z tego samego materiału.
Taras zabezpieczamy odpowiednią lazurą lub olejem -proponowane przez nas to Remmers, Osmo, Koopmans

Drewno z modrzewia syberyjskiego jest jasne i dzięki temu możemy osiągnąć dowolny kolor. Taras drewniany z modrzewia syberyjskiego z pewnością będzie nam służył wiele lat. Trzeba jednak pamiętać o jego regularnej renowacji którą wykonujemy zawsze wtedy gdy zauważymy zużycie naniesionej powłoki ochronnej.


Drewno posiada sęki, dopuszczalne są także wzdłużne pęknięcia na deskach szczególnie na ich końcach.
Informacje o modrzewiu syberyjskim znajdziecie tu ⇒ Modrzew Syberyjski

Taras drewniany z drewna egzotycznego Kempas

Drewno Kempas do już dawno trafiło do Polski i budowane z niego tarasy cieszą się coraz większą popularnością. To zapewne przez piękny wygląd drewna oraz przystępną cenę. Drewno jak przystało na egzotyczne posiada gęstość powyżej 1000 kg/m3 dzięki temu jest odporne i trwałe. Kolor przykuwa uwagę. Uzyskujemy piękny melanż mochoniowego koloru.

Przykładowe realizacje

Taras drewniany z drewna egzotycznego Bangkirai

To wspaniały wygląd i trwałość na lata. Żywotność drewna bangkirai na tarasie mierzona jest nawet na 30-40 lat.
Najlepsze efekty przy budowie tarasu drewnianego uzyskujemy malując deski bangkirai olejem specjalnym do tarasów OSMO 016 w kolorze ciemnym bangkirai. Musimy pamiętać o regularnej renowacji tarasu. Przy jego budowie koniecznie musimy wykorzystać legary z gęstego drewna egzotycznego i wkręty ze stali co najmniej A2. Pozwoli nam to zdecydowanie przedłużyć jego żywotność.

Przykładowe realizacje:

Taras drewniany z drewna Thermory Thermo Jesion Amerykański

To jedno z najlepszych rozwiązań na taras. Thermo drewno dzięki procesowi obróbki termicznej nabrało wyjątkowych właściwości. Jest odporne na działanie warunków atmosferycznych. Taras drewniany zbudowany z tego materiału możemy zabezpieczyć olejem lub drewno zostawić w naturalnym brązowym kolorze. Jednak niezabezpieczone będzie patynowało, z czasem nabierze ładnego srebrnego koloru. Deski z tego drewna posiadają niewidoczny system montażu.


 

informacjaSkontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
Przygotujemy profesjonalną wycenę oraz pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania dla twojej inwestycji.
tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail 
biuro@woodmarket.pl, 

W ofercie posiadamy również legary, wkręty, impregnaty do drewna i wszystkie inne akcesoria niezbędne do budowy tarasu. Sprawdź także naszą ofertę na deskę tarasową z innych gatunków drzew ⇒ Sklep.WoodMarket.pl

Udostępnij.