ESSVE – niewidoczny montaż!

Jakie wkręty wybrać ? Jaki montaż będzie najlepszy? Na rynku mamy wiele opcji a to, na co się zdecydujemy pozostanie z nami na długie lata – dlatego warto zastanowić się nad najlepszym rozwiązaniem!

Taras to naturalne wydłużenie naszego domu. Poza wyborem najlepszej deski tarasowej równie ważny jest wybór odpowiedniego systemu montażowego. To, jakich wkrętów użyjemy będzie miało bezpośredni wpływ na jakość użytkowania i końcowe efekty wizualne.

Na rynku mamy duży wybór wkrętów tarasowych – różnią się wielkością, kształtem, rodzajem stali z której są wykonane oraz sposobu zabezpieczenia antykorozyjnego. Na wybór sposobu montażu ma również wpływ rodzaj deski tarasowej jaki wybierzemy.

ESSVE – producent wkrętów tarasowych w swojej ofercie posiada m.in;

  • Wkręty CORRSEAL (CS) – jest to hartowana stal węglowa z klasą korozyjności na poziomie C4 – oczekiwana żywotność Corrseal to 15lat;
  • Wkręty ze stali nierdzewnej A2 -to stal nieutwardzona / niehartowana  z klasą korozyjności na poziomie C4 – znacznie lepiej znosi pracę drewna niż ta hartowana, zakładana żywotność to 50lat;
  • Wkręty ze stali kwasoodpornej A4 -nieutwardzona z klasą korozyjności na poziomie C5 – jest to najwyższa klasa odporności.

Najpopularniejszym i najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest wciąż nawiercanie wkrętów od góry deski. Taka metoda pozwala na szybką i dość ekonomiczną instalację desek. Czy jest to jednak najlepsza opcja?

Nasi fachowcy polecają montaż niewidoczny – dlaczego? Już wyjaśniamy!

W przypadku niewidocznego montażu desek ich powierzchnia pozostaje nienaruszona. Deska jest odporniejsza na zniszczenia wynikające z oddziaływania czynników biologicznych. Znacząco obniża się prawdopodobieństwo powstania uszkodzeń mechanicznych, które w przypadku wyboru standardowych wkrętów i nawiercania ich od góry mogą powstać w okolicy ich wkręcenia. Do zdecydowanych zalet niewidocznego systemu montażowego należy przede wszystkim estetyka wykonania tarasu. Na ich powierzchni nie ma żadnych śladów po mocowaniach a całość konstrukcji jest bardzo stabilna.

Jaki mamy wybór?

Jedną z możliwości jaką możemy zastosować do niewidocznego montażu jest wkręcanie wkrętów w bok deski. W ten sposób otrzymujemy taras bez widocznych nawierceń, główek wkrętów oraz innych uszkodzeń w teksturze drewna. Taki system montażowy polecany jest m.in przez ESSVE, który w swoim zakresie poleca nam system HDS, sprawdzający się nawet przy cienkich legarach. HDS to kompletny system montażowy składający się z wkrętów, bitów oraz narzędzi montażowych. Wkręty, dzięki zastosowaniu specjalnych narzędzi montażowych dedykowanych do tego systemu montowane są w bok deski z obu jej stron jednocześnie. Deska pozostaje w stanie idealnym a same wkręty są niewidoczne. Decydując się takie rozwiązanie mamy pewność , że nasz taras pozbawiony będzie drzazg, pęknięć i innych uszkodzeń , które mogłyby powstać podczas zwykłego nawiercania od góry.

To, jaki rodzaj montażu wybierzesz zależy już tylko od Ciebie! Jeśli jednak nadal nie możesz się zdecydować pomiędzy tradycyjnym a niewidocznym montażem skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych fachowców.

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
Przygotujemy profesjonalną wycenę oraz pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania dla twojej inwestycji.
tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail 
biuro@woodmarket.pl, 

Udostępnij.