Zadaszenie tarasu

Zadaszenie tarasu coraz częściej budowane jest w naszych ogrodach i przy naszych domach. To zapewne dlatego, że użytkownicy docenili jego funkcjonalność.

Nie ma co ukrywać, my użytkownicy tarasów jesteśmy wygodni. Poza tym, lubimy świeże powietrze i chcemy przebywać na nim jak najdłużej, często bez względu na pogodę. A zadaszony taras – to rozwiązanie dzięki któremu możemy więcej.

Zadaszenie tarasuPo co nam zadaszenie tarasu? Tu odpowiedzi użytkowników bywają różne. Jedni nie chcą deszczu, innym deszcz nie straszny no ale taras na południową stronę to przede wszystkim nadmiar słońca.

Odkryty taras to korzystanie z niego tylko w pogodne dni.  I prawda jest taka, że nie sprawdzają się żadne parasole, marketowe altanki i inne tymczasówki.

Tylko solidnie zbudowane zadaszenie sprawi że taras będzie funkcjonalny.
Zadaszenie tarasu ma nas chronić zarówno przed deszczem, jak i słońcem.

Ponadto, co bardzo ważne zadaszenie tarasu będzie chroniło deski tarasowe z którymi taras jest pokryty. Przedłuży tym samym ich  żywotność. Będziemy je rzadziej olejowali i czyścili.

A sezonem będziemy się cieszyć zdecydowanie dłużej. Już nie straszny nam deszcz czy nadmiar słońca. A stosując promienniki ciepła możemy z niego korzystać nawet we wczesno wiosenne czy jesienne dni.

Czyli same plusy!

Zadaszenie tarasu Zadaszenie tarasu Zadaszenie tarasu Zadaszenie tarasu Zadaszenie tarasu Zadaszenie tarasu

Zadaszenie tarasu Zadaszenie tarasu

Zadaszenie tarasu – JAK ZBUDOWAĆ?

To pytanie wielu osobą spędza sen z powiek. Na pewno trzeba to zadanie powierzyć profesjonalnym wykonawcom. Zadaszenie tarasu musi być solidnie i profesjonalnie wykonane, tak by wiatr, deszcz, śnieg i inne czasem trudno przewidywalne czynniki go nie zepsuły.

W każdym sezonie, budujemy przynajmniej klika konstrukcji. Dostosujemy wygląd zadaszenia tarasu do już istniejącej architektury. Jego rozmiar, kolor, pokrycie można dobrać pod indywidualne potrzeby.

Zadaszenie tarasu może być wkomponowane w istniejący dach budynku. Często ciekawie to wtedy wygląda a całość tworzy jednolitą bryłę. Kolejnym rozwiązaniem jest zbudowanie na tarasie całkowicie niezależnej konstrukcji.
Obydwa rozwiązania wykonujemy równie często.

Zadaszenie tarasu poliwęglan komorowy Zadaszenie tarasu poliwęglan komorowy Zadaszenie tarasu poliwęglan komorowyZadaszenie tarasu blachodachówka Zadaszenie tarasu blachodachówka Zadaszenie tarasu blachodachówka

Czym pokryć zadaszenie tarasu

Zadaszone tarasy często pokrywamy poliwęglanem komorowym. Poliwęglan to trwałe rozwiązanie, które pozwoli nam również doświetlić taras. Sugerujemy wykorzystywanie poliwęglanu o grubości 16 mm. Może on być biały, mleczny lub dymiony.

Bardzo ładnie wygląda zadaszenie tarasu takim samym pokryciem jak budynek domu. Od spodu wykonujemy wtedy deskowanie elewacyjne. A drewno podkreśla charakter tarasu, dodaje klimatu.
Jeżeli jednak takie zadaszenie wykonamy nad istniejącymi oknami lub drzwiami tarasowymi może zaciemnić nam wnętrze. Dlatego trzeba zadbać o odpowiednią ilość światła. Często wykonujemy wtedy różny rodzaj zadaszenia nad jednym tarasem. Np. na części tarasu jest zadaszenie z blachodachówki, a na części z poliwęglanu lub materiału. Niekiedy klienci decydują się na dodatkowe okno tak by w pokoju przylegającym do tarasu było odpowiednio widno.

 

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
Przygotujemy profesjonalną wycenę oraz pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania dla twojej inwestycji.
tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail 
biuro@woodmarket.pl, 

Udostępnij.