Zadaszenie tarasu – pergola? A może bez?

Postanowione, będzie taras, ale z pergolą, czy bez? Postaramy się pokrótce wyjaśnić, dlaczego warto zastanowić się dwa razy, czy rzeczywiście zadaszanie jest zbędne… bo co będzie, jak zacznie padać?

Z pergolą czy bez? O to jest pytanie!

Z pergolą nie straszne ani upalne słońce, ani letnie deszcze. Gdy na zewnątrz upał – możemy schować się na tarasie w cieniu, a w niesprzyjającą pogodą nie musimy rezygnować z codziennych tarasowych przyjemności, jak np. kolacja na świeżym powietrzu, lektura ciekawej książki, czy też grill ze znajomymi. Co więcej dzięki zadaszeniu nie musimy tak często pielęgnować tarasu – niesprzyjające warunki atmosferyczne nie wpływają na deski. Koniec z odśnieżaniem tarasu zimą i ze sprzątaniem liści jesienią.

Co jest ważne przy wyborze zadaszenia?

Oczywiście funkcjonalność! Na początku zastanówmy się nad miejscem naszego tarasu. Jeżeli umiejscowiony jest od strony północnej musimy pamiętać, że jego zadaszenie spowoduje, że będziemy mieć mniej światła wewnątrz. Biorąc pod uwagę wiele czynników warto zastanowić się nad częściowym zadaszeniem – czyli takim, które da nam wystarczającą ilość światła, a w razie deszczu umożliwi schowanie się z rodziną i znajomymi w przytulnym, suchym tarasie. Wilk syty i owca cała… 😊

Nasze altany i zadaszenia

Pergole w naszym sklepie 

Udostępnij.