Zadaszenie tarasu – pergola? A może bez?

To już postanowione – będzie taras, ale z pergolą czy bez? Oto jest pytanie! Postaramy się pokrótce wyjaśnić, dlaczego warto zastanowić się dwa razy, czy rzeczywiście zadaszanie jest zbędne… bo co będzie, jak zacznie padać?

Z pergolą czy bez? O to jest pytanie!

Z pergolą nie straszne ani upalne słońce, ani letnie deszcze. Gdy na zewnątrz upał – możemy schować się na tarasie w cieniu a w niesprzyjającą pogodę nie musimy rezygnować z codziennych tarasowych przyjemności, jak np. kolacja na świeżym powietrzu, lektura ciekawej książki, czy też grill ze znajomymi. Co więcej dzięki zadaszeniu nie musimy tak często pielęgnować tarasu – niesprzyjające warunki atmosferyczne nie wpływają na deski. Koniec z odśnieżaniem tarasu zimą i ze sprzątaniem liści jesienią.

Co jest ważne przy wyborze zadaszenia?

Oczywiście funkcjonalność! Na początku zastanówmy się nad miejscem naszego tarasu. Jeżeli umiejscowiony jest od strony północnej musimy pamiętać, że jego zadaszenie spowoduje, że będziemy mieć mniej światła wewnątrz. Biorąc pod uwagę wiele czynników warto zastanowić się nad częściowym zadaszeniem – czyli takim, które da nam wystarczającą ilość światła, a w razie deszczu umożliwi schowanie się z rodziną i znajomymi w przytulnym, suchym tarasie. Wilk syty i owca cała…

Chociaż dość często spotykamy ogrody zimowe, czyli przeszklone i ogrzewane pawilony, najprzyjemniej siedzi się na świeżym powietrzu. Drewniany taras, altana oraz pergola to popularne sposoby przedłużenia powierzchni domu od zewnątrz. Na ich korzyść wpływa prostota budowy, dostępność i łatwość obróbki materiałów, jak i możliwość swobodnego grillowania wewnątrz ażurowej konstrukcji. Nie trzeba się też obawiać zbitej szyby nieczysto zagraną piłką. Polecamy za to pochylić się nad doborem drewna i jego zabezpieczeniem.

 

MONTAŻ
DARMOWA WYCENA

Posiadamy PROFESJONALNE EKIPY MONTERSKIE
tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail biuro@woodmarket.pl, 

 

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
Przygotujemy profesjonalną wycenę oraz pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania dla twojej inwestycji.
tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail 
biuro@woodmarket.pl, 

Udostępnij.