Wybieramy deski na taras: modrzew syberyjski, a może thermo sosna skandynawska?

Marzenia o tarasie – najpierw jest pomysł, później projekt – i to właśnie na tym etapie należy wybrać materiał wykończeniowy. Tutaj rodzą się kolejne pytania: które deski są najtrwalsze? A czy te najlepsze są również estetyczne? Wybór jest duży, ale coraz więcej naszych klientów decyduje się na taras z modrzewia lub thermo sosny skandynawskiej.

Uwaga!

W naszym sklepie trwa promocja na deski z modrzewia syberyjskiego.  

Thermo sosna skandynawska również w super cenie!

Thermo sosna skandynawska

Drewno to charakteryzuje się miłym dla oka miodowo-brązowym kolorem. Tarasy wykonane z thermo sosny skandynawskiej charakteryzują się żywotnością nawet do 25 lat bez impregnacji.

Impregnacja? Skądże znowu! Sosna skandynawska thermory nie wymaga impregnacji – a olejowanie można zastosować w celu zachowania koloru. Bez malowania deski pod wpływem słońca z czasem spatynują na szaro-srebrny kolor.

Co więcej deski z thermo sosny skandynawskiej są niezwykle trwałe. Dlaczego? Otóż sosna skandynawska rośnie w surowym klimacie co sprawia, że jej przyrosty roczne są małe, to właśnie dzięki temu jest trwalsza od tradycyjnej sosny krajowej, a dzięki procesowi thermo modyfikacji pozbawiona jest żywicy.

I najważniejsze na deski tarasowe z Thermory thermo sosny skandynawskiej udzielana jest 5-letnia gwarancja producenta.

Modrzew syberyjski
Modrzew syberyjski wyróżnia się dużo lepszymi parametrami technicznymi. Deski z tego drewna idealnie spełnią swoją rolę na tarasie. Materiał ten ma nie tylko długą żywotność, ale także dużą wytrzymałość. Jego trwałość ocenia się nawet na 20 lat. Różni się on także od europejskiego wyglądem – delikatny pomarańczowy kolor i mniejsze sęki. Wybierając dobrej jakości modrzew należy zwrócić uwagę na jego warstwy. Muszą być niepoliczalne. Dlaczego? To oznacza, że drzewo rosło powoli. Jednak zdarza się, że w partii drewna są deski o większym przyroście. Nie jest to błędem oznacza jedynie, że w miejscu, w którym rósł modrzew, było trochę cieplej.

Tarasy drewniane wykonane z każdego modrzewia wymagają konserwacji, jeżeli chcemy chronić taras przed warunkami atmosferycznymi, pleśnią i grzybami, musimy pamiętać o olejowaniu.

Jeżeli nie wiesz, które deski wybrać, warto zastanowić się nad tym, co jest dla Ciebie teraz najważniejsze – trwałość, cena, a może wygląd? W razie wątpliwości pomożemy przy wyborze. Kontakt do nas.

Udostępnij.