Wybieramy deski na taras: modrzew syberyjski a może thermo sosna skandynawska?

Deski na taras – dokonaj najlepszego wyboru, aby deski służyły Ci na lata!

Kiedy zaczynasz myśleć o budowie tarasu w głowie kłębi Ci się wiele myśli – jaki materiał? naturalne drewno, thermodrewno a może kompozyt? Które deski będą najtrwalsze? Czy cena idzie w parze z jakością?

Wybór jest duży ale to tarasy z modrzewia lub thermo sosny skandynawskiej są wybierane najczęściej przez naszych klientów.

W naszym sklepie internetowym trwa promocja na deski z modrzewia syberyjskiego  oraz ThermoSosny! Sprawdź naszą ofertę i dokonaj najlepszego wyboru.


Thermo sosna skandynawska

Drewno to charakteryzuje się miłym dla oka miodowo-brązowym kolorem. Tarasy wykonane z thermo sosny skandynawskiej posiadają nawet do 25 lat żywotności bez impregnacji. Co więcej deski z thermo sosny skandynawskiej są niezwykle trwałe. Dlaczego? Otóż sosna skandynawska rośnie w surowym klimacie co sprawia, że jej przyrosty roczne są małe, to właśnie dzięki temu jest trwalsza od tradycyjnej sosny krajowej, a dzięki procesowi thermo modyfikacji pozbawiona jest żywicy.

Impregnacja? Skądże znowu! Sosna skandynawska thermory nie wymaga impregnacji – a olejowanie można zastosować w celu zachowania koloru. Bez malowania deski pod wpływem słońca z czasem spatynują na szaro-srebrny kolor. Na deski tarasowe z Thermory thermo sosny skandynawskiej udzielana jest 5-letnia gwarancja producenta.


Modrzew syberyjski

Modrzew syberyjski wyróżnia się dużo lepszymi parametrami technicznymi. Deski z tego drewna idealnie spełnią swoją rolę na tarasie. Materiał ten ma nie tylko długą żywotność, ale także dużą wytrzymałość. Jego trwałość ocenia się nawet na 20 lat. Różni się on także od europejskiego wyglądem – delikatny pomarańczowy kolor i mniejsze sęki. Wybierając dobrej jakości modrzew należy zwrócić uwagę na jego warstwy. Muszą być niepoliczalne. Dlaczego? Oznacza to, że drzewo rosło powoli. Jednak zdarza się, że w partii drewna są deski o większym przyroście. Nie jest to błędem oznacza jedynie, że w miejscu, w którym rósł modrzew, było trochę cieplej.

Tarasy drewniane wykonane z każdego modrzewia wymagają konserwacji, jeżeli chcemy chronić taras przed warunkami atmosferycznymi, pleśnią i grzybami, musimy pamiętać o olejowaniu.

Jeżeli nie wiesz, które deski wybrać, warto zastanowić się nad tym, co jest dla Ciebie teraz najważniejsze – trwałość, cena, a może wygląd? W razie wątpliwości pomożemy przy wyborze.

 

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
Przygotujemy profesjonalną wycenę.
tel.:
660-072-042, 668 470 038, e-mail biuro@woodmarket.pl, 

W ofercie posiadamy również legary, wkręty, impregnaty do drewna i wszystkie inne akcesoria niezbędne do budowy tarasu.
Sprawdź także naszą ofertę na deskę tarasową z innych gatunków drzew.

 

Udostępnij.