Wkręty Konstrukcyjne – które lepsze?

Budowanie konstrukcji drewnianych wymaga zastosowania odpowiednich połączeń, które we właściwy sposób będą mocować kolejne elementy konstrukcji. Dobór właściwych wkrętów do poszczególnych etapów prac ma duże znaczenie dla trwałości połączeń, szybkości realizacji prac montażowych i ich jakości. Niewłaściwe wkręty mogą powodować uszkodzenia drewna na etapie montażu, które z czasem będzie powodować jego przyspieszoną degradację. Ponadto, odpowiednie wkręty do drewna są przystosowane do skutecznego przenoszenia obciążeń, z jakimi musi sobie radzić dany rodzaj konstrukcji.

Wybierając wkręt do tarasu czy elewacji, warto sprawdzić długość wkrętów oraz kształt główki. Wkręty przeznaczone do tarasów i elewacji różnią się m.in. wielkością główki i budową gwintu. Uwagę warto poświęcić też wkrętom do połączeń elementów konstrukcyjnych. Dobór właściwego rozwiązania gwarantuje uzyskanie optymalnego trwałego połączenia, które będzie skuteczne nawet podczas intensywnego użytkowania w trudnych warunkach.

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju wkrętów do drewna. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że podstawową różnicą między nimi jest cena. Jednak w trakcie realizacji prac budowlanych okazuje się, że różnic jest znacznie więcej. Ponadto, mają zasadnicze znaczenie dla pracochłonności i czasu realizacji poszczególnych zadań. Co więcej, różnice w budowie wkrętów predysponują różne modele do zastosowania w określonych okolicznościach. Jak zatem wybrać właściwe wkręty konstrukcyjne do naszego projektu? Trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów w specyfikacji, które decydują o tym, czy dany rodzaj wkrętów będzie odpowiedni.

W przypadku wkrętów konstrukcyjnych najczęściej stosowanymi rozwiązaniami są:

  • wkręty z główką płaską (talerzykową lub podkładkową),
  • wkręty z główką stożkową.

Dobre wkręty konstrukcyjne można z łatwością rozpoznać po wyglądzie szpica, gwintu i miejsca, w którym gwint przechodzi w powierzchnią gładką. W tych elementach należy szukać cech, które powodują, że dany wkręt ciesielski będzie znacznie prostszy w użyciu od innych. Z perspektywy prac montażowych może oznaczać to ograniczenie prac przygotowawczych i znaczne ułatwienie ich wykonania.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wszystko to, czego szukasz! Sprawdź naszą ofertę ⇒ Sklep WoodMarket

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
Przygotujemy profesjonalną wycenę oraz pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania dla twojej inwestycji.
tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail 
biuro@woodmarket.pl, 

Udostępnij.