Taras kompozytowy – stworzony dla wygody

Drewniany taras to marzenie każdego miłośnika naturalnych materiałów, jednak na myśl o jego regularnej konserwacji mogą narodzić się wątpliwości. Czy poradzę sobie z tym samemu? Czy znajdę na to czas? To pytania, które pojawiają się w głowach wielu z nas. W odpowiedzi na myśl przychodzi taras kompozytowy, czyli wytrzymały i stylowy sposób na taras z desek — bez potrzeby konserwacji.

Drewno ma wiele bezdyskusyjnych zalet, jednak ma też swoje słabsze strony. Nie służą mu zmienne warunki pogodowe, wilgoć, promieniowanie UV, insekty, pleśń i grzyby. Dlatego tak jak my, czasem wymaga opieki — czyszczenia i konserwacji. Do dyspozycji mamy również zahartowane w bojach, niezniszczalne gatunki egzotyczne. Oczywiście coś za coś. W zamian za najwyższe parametry techniczne płacimy cenę, która przy dużej powierzchni tarasu może niemile zaskoczyć.

Na szczęście nie musimy rezygnować z marzeń o odpoczynku na tarasie z trwałych desek, nawet przy mniejszym budżecie. Z pomocą przybywa nowoczesny kompozyt. Deski kompozytowe są pogodo-odporne i praktycznie nie potrzebują konserwacji. Co więcej, są tańsze i nieskomplikowane w samodzielnym montażu. Ważne jednak, żeby wybrać produkt sprawdzony i dobrej jakości. Pod uwagę warto wziąć doceniane na wielu zachodnich rynkach deski z kolekcji Gardin, renomowany polski Dekard lub imitujący prawdziwą deskę drewnianą Silvadec.


Wygląda jak drewno

Naczelnym powodem, dla którego ludzie wybierają drewno jest jego ponadczasowe piękno. Wyczuwalna struktura i rysunek drewna to aspekty, których nie zastąpi nawet najbardziej wymyślne tworzywo. Drewniane słoje desek tarasowych z łatwością przyćmiewają swoim naturalnym urokiem gres, terakotę i zwykłe deski kompozytowe. Wiedzą o tym producenci, którzy oprócz wysokiej wytrzymałości oraz parametrów użytkowych, nieustannie pracują nad wyglądem oferowanych rozwiązań. Owocem ich prac jest deska kompozytowa Gardin Natur.  Jest to rewolucyjna deska kompozytowa o powierzchni wykonanej w technologii 3D. Z powodzeniem naśladuje charakterystyczny rysunek drewna, który jest zauważalny okiem i wyczuwalny w dotyku. Innowacyjny sposób wytłaczania pozwala uzyskać twardszą a zarazem głębszą strukturę. Nie bez znaczenia są jej walory antypoślizgowe, które docenimy wychodząc na taras zimą lub po deszczu. Drewno to mnogość barw i odcieni. Ten aspekt również znalazł swoje odzwierciedlenie w deskach z serii Gardin Natur. Do wyboru mamy 3 różne wersje, które trzymają kolor bez dodatkowych impregnatów.

Zobacz ; Deski tarasowe GARDIN NATUR – NOWOŚĆ

Bezpieczny wybór

Gardin Natur oparto na wytrzymałej konstrukcji i nowoczesnej technologii. Posiada 70% wyższą odporność powierzchni na uszkodzenia i zarysowania. Deski nie butwieją, nie blakną oraz są trudnopalne. Zachowują dobrą stabilność wymiarów i trwałość kolorów, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Na wiosnę wystarczy je umyć wodą z detergentem, a deski wyglądają jak nowe.

Strukturyzowana powierzchnia, stałe parametry i realistyczny wygląd na lata to nie wszystko. Wybierając Gardin Natur masz również pewność, że stąpasz po tarasie o bardzo niskiej emisji lotnych związków organicznych. Tworzywo użyte do produkcji zostało sprawdzone i jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia. To bezpieczny wybór i lepsze warunki do wypoczynku, życia i zabawy.

Niewidoczny montaż, widoczny efekt!

Do tarasów z desek kompozytowych przewidziano efektowne systemy niewidocznego montażu. W ten sposób unikniemy nawiertów, wkrętów i jakichkolwiek dodatkowych elementów na powierzchni desek. Nic nie wystaje, nic nie zaczepia, nic nie rdzewieje. Zestaw nadaje się do samodzielnego użytku i na medal rozwiązuje wszelkie kwestie montażowe. Zapewnia idealne spasowanie elementów oraz solidne mocowanie desek na lata, bez potrzeby skomplikowanych obliczeń i wieloletniego doświadczenia montażowego. Satysfakcja gwarantowana.

Jeżeli zależy nam na komforcie codziennego użytkowania i wyrazistym rysunku drewna, warto przyjrzeć się nowościom na rynku tarasowym. Kompozyt to wytrzymałość i solidność, któremu nie straszne mróz, ani wilgoć. Gardin Natur dodatkowo zachwyca realizmem powierzchni 3D, a samodzielny montaż nie sprawia trudności. Estetyczny, trwały i funkcjonalny taras na każdą kieszeń.


informacja

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
Przygotujemy profesjonalną wycenę oraz pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania dla twojej inwestycji.
t
el.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail biuro@woodmarket.pl, 

Udostępnij.