Taras jak drewniany, bez potrzeby konserwacji

Czy istnieje sposób, żeby cieszyć się walorami drewnianego tarasu, bez regularnej konserwacji?
Owszem! Wygodną eksploatację i naturalny wygląd łączy w sobie deska kompozytowa.

Deska kompozytowa = trwała i bezobsługowa

Deski kompozytowe to przepis na bezproblemowy w utrzymaniu taras, o przyjemnym dla oka wyglądzie drewna. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie nowoczesność i wygodę, a zarazem naturalną stylistykę. W związku z tym trudno się dziwić, że produkt od lat cieszy się wielką popularnością na rynkach Europy Zachodniej i USA.

Deska kompozytowa, czyli jaka?

Kompozyt to materiał uzyskiwany z połączenia polimerów oraz włókien drzewnych ze specjalnymi uszlachetniaczami. Wykonane z niego deski łączą w sobie cechy obu materiałów – prezencję drewna oraz trwałość tworzywa sztucznego. Co więcej, dzięki dużej zawartości włókien drzewnych, kompozyt jest przyjazny dla ludzi i środowiska. Niektóre z nich, np. deski Dekard, mogą być wykonane w dowolnej długości (aż do 6m) i różnych rodzajach wykończenia (szlifowane, głęboko szczotkowane). Z wyglądu przypominają drewno egzotyczne, pozbawione sęków i niedoskonałości.

Twarda sztuka

Deski kompozytowe są odporne na działanie wilgoci i niskich temperatur. Nie straszne im promieniowanie UV oraz niesprzyjające działanie grzybów i porostów. Prezentują się znakomicie przez cztery pory roku, w tym nawet po mroźnej zimie. Nie butwieją, nie blakną, nie palą się! Zachowują dobrą stabilność wymiarową i trwałość kolorystyczną, niezależnie od zmiennych warunków atmosferycznych.

Nie bez znaczenia jest również ich unikatowa konstrukcja. Dla przykładu – deska kompozytowa Gardin Plus posiada 6 komorową budowę, podpartą 7 solidnymi wspornikami. To jedyna na rynku deska w klasie ekonomicznej, o tak solidnej konstrukcji. Jednocześnie cechuje ją doskonała geometria i estetyczne wykonanie.

Mówiąc krótko – deski kompozytowe nie wymagają konserwacji. Nie potrzeba zabezpieczać ich olejami, czy też pielęgnować innymi preparatami ochronnymi. Wystarczy je umyć, np. przy użyciu zwykłej myjki ciśnieniowej.

Montaż

Myślicie sobie teraz, że w takim razie schody zaczynają się przy montażu? Nic z tych rzeczy! Deska kompozytowa to łatwy i wdzięczny w montażu materiał. Nie bez przyczyny deski kompozytowe są przeznaczone do montażu samodzielnego.

Taras z deski kompozytowej jest wygodny w utrzymaniu, jak i układaniu. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni system. Producenci oferują kompleksowe zestawy do ukrytego montażu, dlatego na ich powierzchni nie uświadczysz wkrętów i gwoździ. Nie wymagają również kosztownej wylewki, ani izolacji. Podłoże pod tarasem powinno być równe i posiadać jedynie niewielki spadek na odpływ wody. Cięcie desek kompozytowych nie stanowi problemu. Używamy w tym celu tych samych przyrządów, co do obróbki drewna. Ciekawym rozwiązaniem będą deski Dekard, które można zamówić na wymiar. Dzięki długości dopasowanej do tarasu,  nic się nie zmarnuje.

Deska kompozytowa to rozwiązanie dla ceniących wygodę i naturalny wygląd tarasu. Choć nie wymaga impregnacji, nie straszne jej zmienne warunki pogodowe. Ma wiele zastosowań. Świetnie nadaje się na tarasy zewnętrzne w ogrodach i parkach, pomosty, balkony, place zabaw, chodniki i ścieżki. Trwała, łatwa w montażu i atrakcyjna cenowo – pewny wybór na lata.

 

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
Przygotujemy profesjonalną wycenę oraz pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania dla twojej inwestycji.
tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail 
biuro@woodmarket.pl, 

Udostępnij.