Ścianki tarasowe – ruchome i stałe

Współczesna architektura w kwestii zabudowy domów jednorodzinnych jak i wielorodzinnych dziś zdecydowanie stawia na strefę wypoczynkową – mocno akcentując strefę tarasową. Ma ona służyć już nie tylko do odpoczynku po całym dniu pracy – ale stała się namiastką otwartego pokoju w którym wspólnie mamy spędzać czas, biesiadować oraz relaksować się. Co zatem zrobić aby na naszym tarasie zapanowała pełna strefa komfortu? Bez spojrzeń sąsiadów czy porywającego wiatru?

Z pomocą przychodzą nam systemy żaluzji tarasowych – są to drewniane deseczki zazwyczaj z drewna świerkowego, zaimpregnowanego w wybranym przez klienta kolorze. Żaluzje doskonale nadają się do wykończenia tarasu, balkonu lub altany. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania zabezpieczamy taras / balkon przed działaniem warunków atmosferycznych ( deszcz, słońce) oraz wprowadzamy poczucie intymności.

Istnieją dwa podstawowe systemy – żaluzje stałe oraz żaluzje ruchome.

Żaluzje ruchome można ustawić pod dowolnym kątem, dzięki czemu aranżacja tarasu / balkonu zmienia się za każdym razem tworząc inny efekt końcowy. Nowoczesny design, wysoka estetyka wykonania oraz trwałość użytych materiałów zapewniają komfort i spokój na długie lata. W zależności od kata nachylenia lameli, możemy dowolnie regulować ilość światła, wpadającego do do wnętrza tarasu bądz pergoli ogrodowej. Kontrola nad lamelami odbywa się manualnie – zatem chwytając łopatkę żaluzji ruszamy całym mechanizmem pojedynczego modułu na całej jego wysokości.

Żaluzje stałe to stabilna konstrukcja zapewniająca nam dyskrecję oraz nowoczesny design w naszej przestrzeni. Wykonane z drewna świerkowego, heblowanego. Doskonale nadają się do przesłon balkonowych, pergoli czy tarasów.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z naszych realizacji

 

 

Udostępnij.