Elewacje Okoume

Drewno OKOUME pochodzi z Afryki Zachodniej. Nazwa łacińska bot.: Aucoumea klaineana, ciężar ok 450 kg/m3

Ze względu na swoje właściwości znakomicie nadaje się na elewacje. Posiada podobne właściwości jak azjatyckie drewno Meranti i dlatego często nazywane jest Meranti z Afryki.

MONTAŻ
DARMOWA WYCENA w 24 GODZINY

Posiadamy PROFESJONALNE EKIPY MONTERSKIE
tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail biuro@woodmarket.pl,

Cechuje je stabilność, niska przenikliwość cieplna co daje dobrą izolacje termiczną. Jest gatunkiem mało paczącym.

W porównaniu do Meranti ma bardziej różnorodne i  urozmaicone usłojenie. Po pomalowaniu odpowiednim impregnatem uzyskujemy kolor żywej, mieniącej się powierzchni. Kolor Okoume waha się w odcieniach jasnego i ciemnego różu, jest to charakterystyczne dla egzotycznych gatunków mahoniowatych. Warto podkreślić że Okume nadaje wykańczanym nim obiektom wyjątkowy, indywidualny, prestiżowy charakter. Okume to bardzo wdzięczny gatunek drewna. Łatwo poddaje się obróbce, suszeniu, wykańczaniu. Stosowany jest również poza elewacjami do produkcji mebli, okien, sklejki jak również  do wykończeń wnętrz jachtów.

Elewacja z drewna Okoume poza atrakcyjnym wyglądem chroni budynek przed utratą ciepła, stanowi zabezpieczenie akustyczne/wyciszające.

Jak w przypadku każdej elewacji drewnianej, aby zachować elewację Okoume w dobrej kondycji przez wiele lat należy stosować regularną renowacje. Konserwacja i dobór odpowiednich preparatów do impregnacji zapewnią jej dobrą kondycje.

My stosujemy olej firmy OSMO z filtrem UV.

Poniżej realizacja z okolic Radomia. Centrum Konferencyjne w Wielogórze.

Elewacja Okoume Elewacja Okoume Elewacja Okoume Elewacja Okoume Elewacja Okoume Elewacja Okoume Elewacja Okoume Elewacja Okoume Elewacja Okoume Elewacja Okoume Elewacja Okoume

logowoodmarketpng300

MONTAŻ
DARMOWA WYCENA w 24 GODZINY

Posiadamy PROFESJONALNE EKIPY MONTERSKIE
tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail biuro@woodmarket.pl, 

 

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Przygotujemy profesjonalną wycenę oraz pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania dla twojej inwestycji.
tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail 
biuro@woodmarket.pl, 

Udostępnij.