Drewno Konstrukcyjne

Drewno konstrukcyjne to jeden z najważniejszych elementów każdej budowy. Jakość drewna jest szczególnie ważna w przypadku drewna konstrukcyjnego. Dobra selekcja i wykonanie materiału bezpośrednio przekłada się na jakość tworzonych budowli.

W WoodMarket.pl proponujemy pełną gamę różnego rodzaju profesjonalnego drewna konstrukcyjnego takiego jak: KVH, BSH, C24 oraz w zależności od przekroju różnego rodzaju łat, kantówek wykonanych z suchego drewna iglastego.

Oferujemy również pomoc w doborze materiału oraz profesjonalne ekipy monterów-stolarzy którzy w każdej chwili służą pomocą. Zajmujemy się również budową różnego rodzaju inwestycji pod zamówienia klientów np. wiat, altan, pergoli, tarasów, elewacji itp.

KVH

KVH to drewno iglaste które przeszło rygorystyczną selekcję i zostało wysuszone w specjalnych komorach. Sortowanie drewna polega na wyborze pod względem wytrzymałościowym.
Sposób przygotowania materiału jego cięcie i niską wilgotność sprawia że, prawie nie wykazuje skłonności do pęknięć. Charakteryzuje się stabilnością kształtów.
Pod kontrolą specjalistów drewno jest suszone w komorach suszarniczych. Dzięki temu procesowi drewno konstrukcyjne KVH wygazuje mniejszą skłonność do mikropęknięć oraz zmniejsza się ilość substancji wabiących insekty.

Jeżeli istnieje potrzeba skorzystania z belek z litego drewna o dużych przekrojach, mamy do dyspozycji materiał w postaci belek Duobalken® oraz Triobalken® (zwanych również belkami klejonymi warstwowo).

Duobalken® oraz Triobalken® składają się z suszonych w komorach suszarniczych, posortowanych według wytrzymałości, elementów warstwowych.

Klejenie na grubości oraz bardzo niska wilgotność drewna powodują, iż w porównaniu z drewnem konstrukcyjnym litym KVH® elementy są jeszcze mniej podatne na pękanie i na skręcanie.

BSH

BSH to drewno iglaste klejone warstwowo. Przechodzi ono również specjalistyczny proces doboru materiału pod względem jego wytrzymałości. Jest również suszone w specjalnych komorach suszarniczych.

Klejenie drewna konstrukcyjnego BSH daje wiele możliwości. Możemy uzyskać większe przekroje oraz długości. Drewno BSH jest bardziej wytrzymałe od drewna  litego i powstaje na nim zdecydowanie mniej pęknięć. To oczywiście nie znaczy, że drewno klejone nie ma prawa pęknąć, aczkolwiek zdarza się to dość rzadko i są to najczęściej jedynie drobne pęknięcia powierzchniowe. Dodatkowym atutem konstrukcyjnego drewna klejonego BSH jest to, że nie pęcznieje i nie odkształca się tak jak drewno lite oraz jest bardziej odporne na działanie wilgoci i niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Drewno C24

C24 to suche drewno iglaste o różnych przekrojach, szlifowane na gładko, dobierane pod względem wytrzymałości.

informacja

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
Przygotujemy profesjonalną wycenę oraz pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania dla twojej inwestycji.
tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail 
biuro@woodmarket.pl, 

Udostępnij.