Drewno konstrukcyjne KVH

KVH ® jest wysuszonym w komorach suszarniczych, wysortowanym pod względem wytrzymałości i z reguły klejonym na mikrowczepy produktem z drewna iglastego. Ze względu na sposób cięcia i niską wilgotność prawie nie wykazuje skłonności do pęknięć, charakteryzuje się stabilnością kształtów i przy przestrzeganiu zasad zabezpieczenia drewna w konstrukcjach – może być stosowany bez zapobiegawczego chemicznego zabezpieczenia.

Drewno konstrukcyjne KVH to produkt znacznie bardziej zaawansowany niż zwykłe lite drewno konstrukcyjne. Warto mieć na uwadze, że proces produkcji przebiega w taki sposób, że możliwe jest utrzymanie stabilności wymiarowej z dokładnością do 1 mm. To wartości nieosiągalne dla suszonego na wolnym powietrzu litego drewna konstrukcyjnego.

Podstawowa przewaga drewna KVH względem konwencjonalnej litej tarcicy konstrukcyjnej to m.in.:

  • możliwość produkowania długich belek,
  • czterostronnie struganie każdej belki,
  • frezowanie krawędzi belki,
  • suszenie w profesjonalnych komorach suszarnianych do optymalnej wilgotności 15%,
  • niska skłonność do pękania i odkształceń w trakcie eksploatacji,
  • może być stosowane bez chemicznych środków zabezpieczających.

Ze względu na zastosowanie tego rodzaju drewna konstrukcyjnego, na rynku dostępne są głównie belki w klasie wytrzymałości C24. To właściwy materiał do wznoszenia drewnianych konstrukcji nośnych domów szkieletowych, więźb dachowych i wielu innych konstrukcji. Belki, których długość przekracza 5 m są łączone na mikrowczepy. Ta technologia umożliwia produkcję elementów o długości dochodzącej do 16 m, jednak z uwagi na typowe zastosowania, długość belek produkowanych seryjnie rzadko przekracza 13m.

Zapoznaj się z naszą ofertą na drewno KVH – Sklep WoodMarket – drewno KVH

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
Przygotujemy profesjonalną wycenę oraz pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania dla twojej inwestycji.
tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail 
biuro@woodmarket.pl, 

Udostępnij.