DOUSSIE ELEGANCE FERTIG PARKIET (14mm x 70mm x 490mm)

images           fertig-parkiet

Doussie Elegance

FP_Doussie_EleganceGotowy Parkiet Dwuwarstwowy o wymiarach: 490x70x14mm

Wykończenia: lakierowany

Parkiet o intensywnej brązowo-pomarańczowej barwie stanowić będzie wyrazisty akcent każdego wnętrza. Urozmaicony rysunek drewna i mocna kolorystyka czynią z niego atrakcyjną propozycję dla osób poszukujących odważnych rozwiązań. Parkiet ten będzie dobrze komponować się zarówno z wnętrzami w stylu orientalnym jak i minimalistycznym.

Dowolny przebieg słojów, kolorystyka zbliżona, sortowanie wg naturalnego wybarwienia.


Opis drzewa: DOUSSIE

Parametry techniczne:
Gęstość: 750 kg/m3

Twardość:
Janki: 75 MPa

Współczynnik skurczu:
promieniowy: 160
styczny: 0,230

Pod tą nazwą kryje się 13 gatunków drzew z rodzaju Afzelia występujących głównie w Afryce. Dojrzałe drzewa osiągają wysokość do 35 metrów.

Drewno przybiera ciepły, pomarańczowo-brązowy kolor, który z upływem czasu stopniowo ciemnieje, zbliżając się do barwy drewna mahoniowego. Proces ciemnienia w pomieszczeniach zamkniętych przebiega około dziewięciu miesięcy, po tym okresie zmiany barwy są w zasadzie niezauważalne.

Rysunek drewna doussie wzbogacają duże naczynia i fantazyjnie poskręcane włókna. Wysoka naturalna twardość oraz związana z tym niska ścieralność sprawiają, że drewno to idealnie nadaje się na posadzkę, także w pomieszczaniach o dużym natężeniu ruchu. Za sprawą świetnych właściwości mechanicznych drewno to nadaje się do stosowania nawet w kontakcie ze środowiskiem wodnym lub na zewnątrz.

Wykończenie podłogi;

7 warstw wytrzymałego lakieru

wykończenie podłogi lakierem podkreśla piękno drewna, nadaje połysk i chroni powierzchnię. Nie wymaga konserwacji, ale jednocześnie nie daje możliwości przeprowadzania doraźnych napraw.

3 warstwy olejowosku

Olejowosk: Wnika w strukturę drewna, dzięki czemu podkreśla jego naturalne piękno i jednocześnie zabezpiecza podłogę. Wymaga częstszej konserwacji, ale umożliwia wykonywanie punktowych renowacji.

Szczotkowanie

Polega na wyszczotkowaniu miękkich części słojów w celu uzyskania drobnych zagłębień. Daje efekt postarzenia podłogi.

Fazowanie V2

Polega na delikatnym ścięciu tylko dłuższych krawędzi elementu, dając efekt optycznego wydłużenia podłogi.

Fazowanie V4

Podobnie jak w przypadku fazowania V2 polega na delikatnym ścięciu krawędzi. Jednak w fazie V4 procesowi podlegają nie dwie a wszystkie cztery krawędzie. Optycznie eksponuje poszczególne elementy podłogi.

30 lat gwarancji

Produkt ten objęty jest 30-letnią gwarancją producenta. Wybierając podłogi firmy Jawor Parkiet, wybierasz produkty najwyższej jakości.

Ogrzewanie podłogowe

Podłoga jest przygotowana do ułożenia na ogrzewaniu podłogowym.

 

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
Przygotujemy profesjonalną wycenę oraz pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania dla twojej inwestycji.
tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail 
biuro@woodmarket.pl, 

Udostępnij.