Daglezja – deska tarasowa w atrakcyjnej cenie

Daglezja to jedno z najbardziej stabilnych wymiarowo drzew iglastych. Jego wysokość może osiągnąć nawet do 100m wysokości. Jest to niewątpliwie atrakcyjna alternatywa dla Modrzewia Syberyjskiego nie tylko pod kątem wyglądu ale i trwałości. Jest to gatunek o jasnej aż do czerwonawo-brązowej barwy, fakturą przypominający sosnę, z czasem deski pozostawione w naturalnym kolorze, utlenią się do delikatnych odcieni różu.

Daglezja i modrzew europejski są siostrzanymi gatunkami drewna o bardzo podobnej charakterystyce, wyglądzie i przeznaczeniu. Daglezja i modrzew europejski należą do najtrwalszych iglastych gatunków rosnących w naszym rejonie i dobrze nadają się do zastosowania zewnętrznego, w tym jako okładziny tarasowe.

Daglezja jest gatunkiem naturalnie odpornym na grzyby i owady. Deski posiadają charakterystyczne dla wszystkich iglaków sęki. Daglezja świetnie nadaje się na przydomowe tarasy i altany, ma piękne słoje i duże wrośnięte sęki.

Trwałość i konserwacja

Daglezja jest gatunkiem iglastym, miękkim, który bezwzględnie wymaga zastosowania środków zabezpieczających przeciwko mikro i biokorozji oraz przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych. Zgodnie z normą EN 350-2 określającą wytrzymałość drewna daglezja  sklasyfikowana jest w 3-4 klasie, czyli od średnio do mało trwałego, co przy odpowiedniej konserwacji pozwoli na jego użytkowanie przez ok. 10-15 lat.

Aby jak najdłużej podkreślać naturalny kolor oraz strukturę desek z daglezji  zalecamy bieżącą pielęgnację za pomocą środków do mycia desek tarasowych oraz systematyczne nanoszenie warstwy ochronnej oleju do drewna zawierającego filtry UV oraz środki zabezpieczające przed grzybem, szkodnikami i sinieniem drewna.

 

Do naszego asortymentu wprowadziliśmy właśnie:

 

Udostępnij.