DĄB CLASSIC FERTIG PARKIET (14mm x 70mm x 490mm)

images           fertig-parkiet

Dąb Classic

FP_Dab_Classic_prGotowy Parkiet Dwuwarstwowy o wymiarach: 490x70x14mm

Wykończenia: lakierowany

Naturalna barwa i struktura, dowolny układ słojów oraz sęki i przebarwienia nadają parkietowi unikalny charakter. Parkiet doskonale prezentuje się w zestawieniu z naturalnymi materiałami, pasuje do rustykalnych i klasycznych aranżacji.

Biel sporadyczna, sęki dopuszczalne, układ włókien dowolny, dopuszczalne zmiany barwy

 


FP_Dab_ClassicOpis drzewa: DĄB

Parametry techniczne:
Gęstość: 690 kg/m3

Twardość:
Janki: 65 MPa

Współczynnik skurczu:
promieniowy: 0.167
styczny: 0,342

 

Dąb jest najbardziej cenionym rodzimym gatunkiem drzewa liściastego. Naturalnie występuje w Europie oraz miejscowo w zachodniej Azji. Jest drzewem długowiecznym, rosnącym ponad 300 lat. Pojedyncze okazy mogą mieć nawet 1000 lat. Osiągają wysokość do 40 m.

Drewno dębu ma barwę od jasnobrunatnej do ciemnobrunatnej. Każdy słój roczny rozpoczyna co najmniej jeden lub kilka szeregów naczyń o dużym świetle, dzięki czemu słoje są dobrze widoczne. Możliwe jest występowanie dość licznych sęków.

Dąb należy do drewna średnio kurczliwego o wysokiej twardości i gęstości. Właśnie gęstość odpowiada za wysokie właściwości mechaniczne. Drewno to cechuje duża wytrzymałość na ściskanie i zginanie statyczne.
Ze względu na dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i walory wizualne, dąb stanowi uznany materiał parkieciarski.

Najbardziej efektowny pod względem estetycznym jest przekrój promieniowy z widocznym błyszczem, który podkreśla się poprzez wykończenie powłokami lakierniczymi. Drewno dębowe uważane jest za materiał wszechstronny o licznych zastosowaniach. Używane jest zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Wzory ułożenia

 • Cegiełka – Nie wymaga specjalnego przygotowania podłogi
 • Drabinka – Na specjalne zamówienie.
 • Kwadrat – Na specjalne zamówienie. Wymagane prawe/lewe pióro
 • Cegiełka ukośna – Nie wymaga specjalnego przygotowania podłogi.
 • Jodełka klasyczna – Na specjalne zamówienie. Wymagane prawe/lewe pióro.
 • Jodełka podwójna – Na specjalne zamówienie. Wymagane prawe/lewe pióro.
 • Jodełka francuska – Na specjalne zamówienie. Wymagane prawe/lewe pióro. Wymagane jest również specjalne przygotowanie wszystkich deszczułek.
 • Jodełka ukośna – Na specjalne zamówienie. Wymagane prawe/lewe pióro.

Wykończenia podłogi – możliwości i opisy ;

 1. 7 warstw wytrzymałego lakieru; wykończenie podłogi lakierem podkreśla piękno drewna, nadaje połysk i chroni powierzchnię. Nie wymaga konserwacji, ale jednocześnie nie daje możliwości przeprowadzania doraźnych napraw.
 2. 3 warstwy olejowosku; wnika w strukturę drewna, dzięki czemu podkreśla jego naturalne piękno i jednocześnie zabezpiecza podłogę. Wymaga częstszej konserwacji, ale umożliwia wykonywanie punktowych renowacji
 3. Szczotkowanie – polega na wyszczotkowaniu miękkich części słojów w celu uzyskania drobnych zagłębień. Daje efekt postarzenia podłogi.
 4. Fazowanie V2- polega na delikatnym ścięciu tylko dłuższych krawędzi elementu, dając efekt optycznego wydłużenia podłogi.
 5. Fazowanie V4- podobnie jak w przypadku fazowania V2 polega na delikatnym ścięciu krawędzi. Jednak w fazie V4 procesowi podlegają nie dwie a wszystkie cztery krawędzie. Optycznie eksponuje poszczególne elementy podłogi
 6. 30 lat gwarancji- produkt ten objęty jest 30-letnią gwarancją producenta. Wybierając podłogi firmy Jawor Parkiet, wybierasz produkty najwyższej jakości.
 7. Ogrzewanie podłogowe- podłoga jest przygotowana do ułożenia na ogrzewaniu podłogowym.

 

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
Przygotujemy profesjonalną wycenę oraz pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania dla twojej inwestycji.
tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail 
biuro@woodmarket.pl, 

Udostępnij.