Budujemy taras – wybieramy deski! Kompozyt czy drewno?

Marzenia o tarasie bardzo często są weryfikowane już na etapie projektu. Materiał, z którego zostanie wykonany, rzutuje na jego trwałość i wytrzymałość. Warto się zatem zastanowić, które deski spełnią nasze oczekiwania. Może akurat na naszym podwórku lepiej sprawdzi się taras kompozytowy?

Przy wyborze materiału na taras marzeń, należy się zastanowić nad kilkoma ważnymi czynnikami: lokalizacją tarasu (strona południowa/północna), rolą i wytrzymałością (długość użytkowania).


Deski kompozytowe

Deski kompozytowe to jeden z odporniejszych materiałów na taras, cechuje go także długa żywotność. Główną wadą desek kompozytowych jest zmiana koloru wraz z wiekiem deski. Co więcej deski kompozytowe szybko i mocno się nagrzewają (ważna jest lokalizacja, słońce nie jest sprzymierzeńcem tego materiału). Spacer na bosaka po tych deskach latem nie wchodzi w grę, można się poparzyć – odradzamy zatem montowanie desek kompozytowych przy basenach.

Niestety – deska kompozytowa nie jest drewnem, nawet go ani trochę nie przypomina. Wybierając deski kompozytowe trzeba wziąć pod uwagę, że zawsze będą wyglądać nienaturalnie.

W naszym sklepie: deski tarasowe kompozytowe 


Drewniane deski tarasowe

Deski drewniane wśród naszych klientów od lat cieszą się największą popularnością przy wyborze materiału na taras. Co więcej zdają się najodpowiedniejszym wyborem przy jego budowie. Po pierwsze nie nagrzewają się tak szybko i mocno jak deski kompozytowe, są naturalnym materiałem odporniejszym na słońce niż kompozyt. Po drugie: deski tarasowe drewniane są łatwiejsze w konserwacji i cotygodniowym czyszczeniu. Przy ewentualnych zmianach koloru, np. słabnięciu pigmentacji, można deski odszarzyć lub olejować. Dzięki tym zabiegom można deskom przywrócić pierwotny efekt tarasu. I najważniejsze: deski tarasowe drewniane są materiałem naturalnym, czyli ekologicznym.

W naszym sklepie dostępne są:

deski tarasowe modrzew syberyjski

deski tarasowe Thermory

deski tarasowe Termo

deski tarasowe egzotyczne

deski tarasowe sosna/świerk 


Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie.
Przygotujemy profesjonalną wycenę oraz pomożemy w wyborze najlepszego rozwiązania dla twojej inwestycji.
tel.: 660-072-042, 668 470 038, e-mail 
biuro@woodmarket.pl, 

W ofercie posiadamy również legary, wkręty, impregnaty do drewna i wszystkie inne akcesoria niezbędne do budowy tarasu. Sprawdź także naszą ofertę na deskę tarasową z innych gatunków drzew ⇒ Sklep.WoodMarket.pl

Udostępnij.